Széchenyi 2020 ESZA
default-logo

MVM – Trivium Packaging Sulipóló Vízilabda Kupa

Tisztelt Testnevelők!

2024. június 13-14. napján, (csütörtökön és pénteken) 09:00 óra és – a nevezések számától függően – cca. 14.00-16:00 között kerül megrendezésre az MVM – Trivium Packaging SULIPÓLÓ Vízilabda Kupa a 2-3. osztályos általános iskolai tanulók részére a Kaposvári Virágfürdő tanmedencéjében, ahová június 13-án a 2. osztályos, június 14-én a 3. osztályos csapatokat várjuk.

A mérkőzéseket tanmedencében rendezzük, a tanulók lába leér, vízbiztos úszástudás nem feltétel!

A jelentkezéseteket legkésőbb 2024. június 3.-ig jelezzétek az alábbi elérhetőségek valamelyikén.

Várunk titeket sok szeretettel:

Horváth Dániel
testnevelő tanár

Bármi kérdésetek lenne, keressetek minket bizalommal.

Horváth Dániel: +36 20 429 8837, horvathdaniel.ub@gmail.com

Berta József: +36 20 421 8515, bertajo63@gmail.com

VERSENYKIÍRÁS

Helyszín: Virágfürdő (7400 Kaposvár, Csik Ferenc sétány 1.)

A mérkőzések kezdete: 2024. június 13. (2. évfolyam) 2024. június 14.
(3. évfolyam) – mindkét nap 9.00 órától Jelentkezési határidő: 2024. június 3.

Nevezés: Mellékelt nevezési lap elküldésével. (A nevezési lapokat az iskola igazgatója aláírásával és az iskola bélyegzőjével hitelesíti).

SULI PÓLÓ NEVEZÉSI LAP 2.évfolyam – 2024 június

SULI PÓLÓ NEVEZÉSI LAP 3. évfolyam – 2024 június

Korcsoport: 2-3. osztályos tanulók. Nevezhető max. 10 fő. Fiúk, lányok vegyesen lehetnek!

Díjazás: A versenysorozat győztese elnyeri a „A SULIPÓLÓ BAJNOKA” címet és a vele járó vándorserleget. A dobogós helyezettek érem díjazásban részesülnek valamint ajándékokat is kapnak. Különdíjban részesül a legjobb kapus és a kupa gólkirálya is.

Díszvendég: Varga Zsolt, világbajnok vízilabdázó

Lebonyolítás: A csapatok csoportokban körmérkőzéseket
játszanak, ahol a pontozás alapján dőlnek el a helyezések. Ezután kerül sor a helyosztó mérkőzésekre.

SULIPÓLÓ JÁTÉKSZABÁLYOK

A csapatok:

• A csapatok 10 tanulóból álló keretet nevezhetnek.
  • Egy mérkőzésen 1 kapus és 4 mezőnyjátékos játszhat.
  • A tartalékok száma egy mérkőzésen 5 lehet.
  • Összetétele lehet fiú és lány.

Játékidő: Egy mérkőzés 2×6 perc bruttó játékidőből áll, vagyis 6 perc telik attól függetlenül, hogy a labda játékban van vagy sem.

Kezdés, újrakezdés:

• A játékrészek kezdetekor minden játékosnak a saját oldalán a falat kell fognia. A játékvezető síp jelzésére indulhatnak a középre bedobott labdát megszerezni.
  • Gól után a játéktér felezővonala mögött a saját kapujuk oldalán helyezkednek el. A játékvezető jelzésére a felezővonalon álló, a gólt kapó csapat játékosának kell a saját csapattársának a labdát hátradobni.

Gól: Az tekinthető gólnak, ha a labda teljes terjedelmével áthalad a kapufa külső vonalán.

Bedobások:

Bárhol hagyja el a labda a játékteret , a játékvezető ezt síppal jelzi. A csapat bármely játékosa jogosult a játéktér széléről a dobást végrehajtani.

A labdát a játékos két kézzel passzolhatja, gól azonban csak egykezes dobással érvényes!

Ha a kapu vonala mögé kerül a labda (bármely játékos érintette előzőleg) azt az adott oldalon védő kapus hozza játékba!

Szabaddobás:

• A szabálysértő játékos ellenfelének bármely csapattagja jogosult a labdát játékba hozni
  • A szabaddobást és a bedobást kapura dobni nem szabad!

Szabálytalanságot követ el a játékos:

• Ha egy játékos szándékosan meggátolja vagy akadályozza ellefelét szabad mozgásában,
    amikor annak nincs birtokában a labda.
  • Ha egy csapat az időt húzza.
  • Ha egy játékos a labdát szándékosan a víz alá rejti.
  • Ha egy játékos támaszkodik ellenfelére, úgy rugaszkodik el róla, vagy azt a látszatot kelti, hogy szabálytalankodnak ellene.

Kiállítás: Kiállítással kell büntetni azt a játékost:

• Aki ellenfelét két kézzel megfogja, visszahúzza.
  • Aki ellenfelével verekszik.
  • Aki a játékvezetőt megsérti.
  • Aki káromkodik.
    A kiállítás időtartama 2 perc (vagy gólszerzésig), súlyosabb esetben cserével végleg vagy csere nélkül végleg történik!

Büntetődobás:

• Büntetődobást kell ítélni, ha a 4 méteres vonalon belül olyan hibát vét a védekező csapat, amely biztosnak látszó gólt akadályoz meg.
  • A büntetődobást bármely játékos a sértett csapatból a 4 méteres vonalról végezheti el.
  • A játékvezető sípjelére a labdát egyből kapura kell dobni.

Csere: Cserélni a jéték szünetében és a gólok után, középkezdés előtt lehetséges.

Lebonyolítás:

• A csapatok a csoportokban körmérkőzéseket játszanak, ahonnét pontozásos rendszer alapján dőlnek el a helyezések. Ezután kerül sor a helyosztó mérkőzésekre.
  • Győzelem: 3 pont , Döntetlen: 1 pont , Vereség: 0 pont
  • Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény , majd az összesített gólkülönbség dönt.